Efektywność mezoterapii osiągana jest dzięki substancjom aktywnym, wprowadzanym do skóry przy pomocy niewielkiej igły. O zabieg powinni pokusić się wszyscy pragnący polepszyć kondycję swojej cery. Jeśli cierpisz na szarą, zmęczoną skórę z oznakami starzenia, dokuczają ci rozstępy, cellulit, blizny, zmarszczki bądź wypadające włosy - ten zabieg jest właśnie dla ciebie!
Mezoterapia igłowa - co to jest?
Wykonana po raz pierwszy przez francuskiego lekarza początkiem lat 50., mezoterapia igłowa początkowo nie była zaliczana do zabiegów stricte kosmetycznych - leczyła wtedy migrenę i żylaki. Już w latach 70. i 80. zabieg ten zaczęto wykorzystywać do leczenia łuszczycy i łysienia. Obecnie mezoterapii igłowej dokonują przede wszystkim wykwalifikowani specjaliści w gabinetach dermatologii estetycznych.
Zabieg wykonywany przy użyciu igły ma na celu wprowadzenie do skóry składników odżywczych, takich jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, witaminy, aminokwasy, kofeina i sole mineralne. Substancje te odmładzają cerę i czynią ją bardziej sprężystą, jednocześnie nadając jej świeżości. Mezoterapię igłową stosuje się zarówno na twarz i skórę wokół oczu, jak i na szyję, dłonie, skórę głowy i pozostałe części ciała.
Mezoterapia igłowa - jak wygląda zabieg?
Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest za pomocą - jak sama nazwa wskazuje - niewielkiej igły. To właśnie dzięki niej specjalista robiący zabieg dokonuje mikroskopijnych nakłuć o głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm, w zależności od salonu i preferencji, uzgodnionych w trakcie konsultacji.
W pierwszej kolejności lekarz bądź kosmetolog dobiera preparat odpowiedni dla skóry pacjenta, czyniąc to oczywiście po uprzednim wywiadzie, przeprowadzonym w związku z potrzebami osoby poddającej się zabiegowi. Pierwszy krok to również wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań co do wykonania kuracji. W przypadku niewielkiej odporności pacjenta na ból, możliwe jest nałożenie kremu znieczulającego na ok. 30 minut przed zabiegiem. Do najpopularniejszego kremu przeciwbólowego należy krem Emla.
Wybrany już preparat wsączany jest w skórę za pomocą mikronakłuć, a widoczne po nich ślady przypominają niewielką kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Po dokonanym zabiegu zdarza się pojawianie się zaczerwień lub krwiaków, jednak ustępują one w przeciągu 6, maksymalnie 72 godzin.
Podczas mezoterapii igłowej, właściwym procesem (oczywiście także jak najbardziej naturalnym) jest niewielkie krwawienie - krew można wmasować w miejsce zabiegowe, ponieważ jej osocze jest bogate w substancje odżywcze i w białka.
W przypadku zabiegu dokonywanego za pomocą igły klasycznej lub strzykawki, konieczne jest posiadanie sporej wprawy w przeprowadzaniu kuracji. Sama igła powinna być sterylna i użyta jednorazowo, miejsce zabiegowe musi być natomiast odpowiednio osuszone i zdezynfekowane. Mezoterapia igłowa polecana jest przede wszystkim w razie wypełniania głębokich ubytków, takich jak zmarszczki i rozstępy, jednak oczywiście nie tylko.
Przez minimum 48 godzin po dokonaniu zabiegu należy unikać promieni słonecznych i ich silnego, bezpośredniego działania. Obowiązkowa jest także rezygnacja z basenu oraz sauny.
Uwaga, cenna rada!
Na tydzień przed zabiegiem warto pokusić się o stosowanie kremów o wysokiej zawartości witaminy K - znakomicie uszczelnią naczynia krwionośne. Właściwe będzie również odstawienie środków obniżających krzepliwość krwi na około 2 tygodnie przed mezoterapią. Zalicza się do nich między innymi aspirynę.
Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?
Efekty są widoczne gołym okiem zaledwie po kilku zabiegach. Już po pierwszej wizycie cera staje się jędrniejsza, nawilżona i bardziej błyszcząca - wszystko to za sprawą kolagenu i elastyny, których działanie pobudza mezoterapia igłowa. Mezoterapia uzupełnia także niedobory witamin i minerałów, wspomaga procesy krążenia i zmniejsza efekty starzenia.
Mezoterapia igłowa - jak często? Ile zabiegów?
Częstotliwość wykonywania kuracji metodą igłową ustalana jest z lekarzem już we wstępnych fazach konsultacji. Standardowo rozpoczyna się ona 4 zabiegami, wykonywanymi co tydzień lub co dwa tygodnie. By utrwalić osiągnięte efekty, warto powtarzać zabieg 2 razy w miesiącu. Ostatnim, choć nieobowiązkowym krokiem, jest odbycie zabiegu przypominającego - wykonuje się go raz na pół roku.
Cena mezoterapii waha się w zależności od miejsca wykonywania zabiegu oraz od rodzaju i ilości zużytego do niej preparatu, najczęściej wynosi jednak 400 złotych za zabieg.
Mezoterapia igłowa - wskazania
Mezoterapia igłowa jest dla ciebie, jeśli:
a) chcesz nadać swojej skórze młodszy, świeższy wygląd
b) twoja skóra potrzebuje nawilżenia
c) pragniesz pozbyć się przebarwień
d) masz zamiar wygładzić zmarszczki, rozstępy lub blizny
e) walczysz z cellulitem
f) potrzebujesz ujędrnienia skóry
g) chcesz zahamować wypadanie włosów
Mezoterapia igłowa - przeciwwskazania
Nie powinieneś przystępować do zabiegu mezoterapii igłowej, gdy:
a) jesteś w ciąży
b) karmisz piersią
c) jesteś w trakcie miesiączkowania
d) masz cukrzycę
e) przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe
f) cierpisz na choroby systemu autoimmunologicznego lub choroby nowotworowe
g) masz alergię na którykolwiek składnik preparatu używany do zabiegu mezoterapii
Zobacz
Zabieg mezoterapii igłowej pod oczy
Mezoterapia igłowa pod oczy jest zabiegiem odpowiednim dla osób w każdym wieku, które...
Jakie są przeciwskazania do mezoterapii...
Uwaga! Mezoterapia igłowa nie jest dla wszystkich! Poznaj przeciwwskazania do mezoterapii...
Poznaj efekty mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu pod skórę witamin i substancji aktywnych w celu...
Komentarze (0)