Polecamy

Przedstawiamy opinie na temat mezoterapii igłowej na twarz i włosy

Meoterapia igłowa głowy

Jakie są przeciwskazania do mezoterapii igłowej?

Uwaga! Mezoterapia igłowa nie jest dla wszystkich! Poznaj przeciwwskazania do mezoterapii igłowej, by ustrzec się przed jej wszelkimi możliwymi, niechcianymi konsekwencjami.

Mezoterapia igłowa to zabieg bezpieczny, a pacjenci tolerują bardzo dobrze. Rzadko wiąże się on z jakimikolwiek powikłaniami, chyba, że zostanie przeprowadzony u osób, które posiadają do niego mocne przeciwwskazania.


Jakie przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?


Przed przystąpieniem do zabiegu należy upewnić się, czy nie jest się uczulonym na którąkolwiek z substancji używaną w mezoterapii. Absolutnie zabronione jest wykonywanie zabiegu w przypadku alergii na stosowane w nim preparaty.

Mezoterapia nie jest polecana również kobietom w ciąży, paniom będącym w okresie karmienia lub w czasie menstruacji. Surowo zabronione jest wykonywanie zabiegu przez osoby cierpiące na cukrzycę, infekcje skórne i choroby nowotworowe.

Do pozostałych przeciwwskazań mezoterapii igłowej zaliczamy: stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. aspiryna), choroby autoimmunologiczne oraz skórę naczyniową, niosącą ryzyko powstawania zwłóknień.


Niepożądane objawy po mezoterapii igłowej


W przypadku niezastosowania się do zaleceń mogą wystąpić reakcje zapalne w postaci delikatnego obrzęku lub rumienia. Zdarza się, że reakcje te utrzymują się przez około tydzień. Kolejnymi efektami niepożądanymi są krwiaki podskórne, siniaki, guzki i stwardnienia oraz plamy lub przebarwienia w obszarze poddanym zabiegowi. Nie wolno zapomnieć o bólu towarzyszącemu wstrzyknięciom, który da się wyeliminować dzięki kremowi znieczulającemu EMLA. Jeśli zabieg mezoterapii igłowej nie jest ci polecany, jego efekty mogą okazać się niedostateczne lub po prostu słabe. Rzadkimi, jednak pojawiającymi się objawami, są ropnie, ziarniaki, reakcje alergiczne i zmiany martwicze skóry.

Pamiętaj, że jeśli poddajesz się mezoterapii igłowej nie posiadając zastrzeżeń co do zabiegu, nie musisz obawiać się żadnych skutków ubocznych. Kuracja jest w zupełności bezpieczna, przeprowadzana i chwalona na całym świecie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zrobić mezoterapię igłową w domu?

Wydaje ci się, że mezoterapię igłową możesz przeprowadzić wyłącznie w gabinecie...

Zabieg mezoterapii igłowej pod oczy

Mezoterapia igłowa pod oczy jest zabiegiem odpowiednim dla osób w każdym wieku, które...

Skutki uboczne mezoterapii

Zastanawiasz się nad mezoterapią igłową, ale martwisz się potencjalnymi skutkami...