Polecamy

Jakie są przeciwskazania do mezoterapii igłowej?

Skutki uboczne mezoterapii

Skutki uboczne mezoterapii

Zastanawiasz się nad mezoterapią igłową, ale martwisz się potencjalnymi skutkami ubocznymi? Bez obaw! Jeśli nie masz przeciwwskazań co do zabiegu, efekty niepożądane nie wystąpią!


Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu igłą preparatów leczniczych pod skórę. Preparaty te obfitują w substancje aktywne, dzięki którym zwiększona zostaje naturalna produkcja elastyny i kolagenu.

Widoczne efekty można zaobserwować już po kilku zabiegach - pomaga w tym głębokie i skuteczne nawilżenie, spowodowane uzupełnieniem niedoborów witamin i minerałów. Mezoterapia igłowa znacząco poprawia procesy krążenia, a w dodatku zmniejsza oznaki starzenia się.

Jedynymi skutkami ubocznymi stosowania mezoterapii zgodnie z zaleceniami są obrzęki, a także pojawiające się po zabiegu lekkie zaczerwienienia i niewielkie zasinienia. Są to jednak standardowe objawy występujące po zabiegach z użyciem igieł - znikają w przeciągu 6, maksymalnie 72 godzin od przeprowadzenia kuracji.

W przypadku zaistnienia przeciwwskazań co do wykonywania mezoterapii igłowej, do których zaliczamy: uczulenie na substancje użyte w mezoterapii, ciążę, karmienie piersią, menstruację, infekcje skórne, choroby nowotworowe, cukrzycę, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, choroby autoimmunologiczne oraz skórę naczyniową (która niesie ryzyko powstawania zwłóknień), po jej przeprowadzeniu mogą wystąpić niepożądane objawy.

Wśród skutków ubocznych, związanych z przystąpieniem do zabiegu, powstałych w wyniku niezastosowania się do zaleceń, wyróżniamy: krwiaki podskórne, siniaki, stwardnienia, plamy i przebarwienia w obszarze poddanym zabiegowi, reakcje zapalne objawiające się obrzękiem lub rumieniem (mogą utrzymywać się ok. 1 tydzień), bóle towarzyszące wstrzyknięciom, ropnie, ziarniaki, zmiany martwicze skóry, reakcje alergiczne oraz słabe, niedostateczne efekty zabiegu.

Koniecznie skonsultuj ze specjalistą swój stan zdrowia przed wykonaniem zabiegu. Nie zatajaj żadnych faktów na swój temat. Jeśli zabieg mezoterapii igłowej nie jest polecany w twoim przypadku, po prostu z niego zrezygnuj. Dzięki temu unikniesz potencjalnych komplikacji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mezoterapia igłowa: PRZED i PO

Istnieje wiele powodów do wykonywania mezoterapii. W zależności od indywidualnych potrzeb i...

Jak zrobić mezoterapię igłową w domu?

Wydaje ci się, że mezoterapię igłową możesz przeprowadzić wyłącznie w gabinecie...

Przedstawiamy opinie na temat mezoterapii...

A co o mezoterapii mówią ci, którzy poddali się zabiegowi? Sprawdź opinie na temat...