Polecamy

Mezoterapia igłowa kompendium wiedzy

Jakie są przeciwskazania do mezoterapii igłowej?

Jak zrobić mezoterapię igłową w domu?

Wydaje ci się, że mezoterapię igłową możesz przeprowadzić wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej? Nic bardziej mylnego! Sprawdź, jak skutecznie wykonać ten zabieg samodzielnie w domu!
 

Jak zrobić mezoterapię igłową w domu?


Zacznij od dokładnego demakijażu. Wskazany będzie również peeling - pozbycie się martwego naskórka zwiększy zdolność skóry do wchłaniania się preparatów kosmetycznych, które będą przyswajane w dalszej kolejności.

Domowa mezoterapia wykonywana jest przy pomocy rollera, wyposażonego w dyski z igłami. Na rynku znajdziesz najróżniejsze modele tych urządzeń - ich cena osiąga najczęściej od 150 do 300 złotych.

Po przygotowaniu skóry można przystąpić do rolowania. Kiedy któraś z masowanych partii robi się zaczerwieniona, warto przejść do następnej. Urządzenie powinno być przesuwane ruchami poziomymi, pionowymi i po przekątnej. Pamiętaj, by zdezynfekować roller po skończonej kuracji. Polecane jest także nakładanie maseczki na twarz po zabiegu - dzięki niej skóra znacząco się uspokoi.
 

Mezoterapia igłowa w domu - jak często?


Najlepiej powtarzać zabieg rolowania raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.


Mezoterapia igłowa w domu - efekty 


Na pierwsze efekty mezoterapii trzeba trochę poczekać - do uzyskania widocznego, trwałego efektu potrzeba niejednokrotnie nawet kilku miesięcy. Zdarza się, że jest ich nawet sześć lub dziewięć. Warto! Skóra wygląda znacznie zdrowiej, jest lekko rozjaśniona, a przebarwienia z zabiegu na zabieg stają się coraz mniej widoczne. Gwarantujemy, że przy regularnym stosowaniu pozytywne skutki mezoterapii igłowej w domu będzie widać gołym okiem!


Mezoterapia igłowa w domu - opinie 


Mezoterapia igłą w domu jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż ta przeprowadzana w gabinecie medycyny estetycznej, jeśli jednak spodziewamy się spektakularnych efektów, możemy bardzo się rozczarować. W przypadku, gdy posiadamy nieco więcej czasu, oczywiście warto pokusić się o domową mezoterapię, jednak zadziała ona jedynie częściowo. Z pewnością efekt domowego zabiegu nie będzie tak olśniewający, jak skutki kuracji wykonanej przez specjalistę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mezoterapia igłowa: PRZED i PO

Istnieje wiele powodów do wykonywania mezoterapii. W zależności od indywidualnych potrzeb i...

Przedstawiamy opinie na temat mezoterapii...

A co o mezoterapii mówią ci, którzy poddali się zabiegowi? Sprawdź opinie na temat...

Co to jest mezoterapia igłowa twarzy i jakie...

Stosowana w różnych partiach ciała, mezoterapia igłowa popularna jest przede wszystkim w...