Polecamy

Mezoterapia igłowa na włosy

Co to jest mezoterapia igłowa twarzy i jakie daje efekty?

Jak zrobić mezoterapię igłową w domu?

Wydaje ci się, że mezoterapię igłową możesz przeprowadzić wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej? Nic bardziej mylnego! Sprawdź, jak skutecznie wykonać ten zabieg samodzielnie w domu!
 

Jak zrobić mezoterapię igłową w domu?


Zacznij od dokładnego demakijażu. Wskazany będzie również peeling - pozbycie się martwego naskórka zwiększy zdolność skóry do wchłaniania się preparatów kosmetycznych, które będą przyswajane w dalszej kolejności.

Domowa mezoterapia wykonywana jest przy pomocy rollera, wyposażonego w dyski z igłami. Na rynku znajdziesz najróżniejsze modele tych urządzeń - ich cena osiąga najczęściej od 150 do 300 złotych.

Po przygotowaniu skóry można przystąpić do rolowania. Kiedy któraś z masowanych partii robi się zaczerwieniona, warto przejść do następnej. Urządzenie powinno być przesuwane ruchami poziomymi, pionowymi i po przekątnej. Pamiętaj, by zdezynfekować roller po skończonej kuracji. Polecane jest także nakładanie maseczki na twarz po zabiegu - dzięki niej skóra znacząco się uspokoi.
 

Mezoterapia igłowa w domu - jak często?


Najlepiej powtarzać zabieg rolowania raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.


Mezoterapia igłowa w domu - efekty 


Na pierwsze efekty mezoterapii trzeba trochę poczekać - do uzyskania widocznego, trwałego efektu potrzeba niejednokrotnie nawet kilku miesięcy. Zdarza się, że jest ich nawet sześć lub dziewięć. Warto! Skóra wygląda znacznie zdrowiej, jest lekko rozjaśniona, a przebarwienia z zabiegu na zabieg stają się coraz mniej widoczne. Gwarantujemy, że przy regularnym stosowaniu pozytywne skutki mezoterapii igłowej w domu będzie widać gołym okiem!


Mezoterapia igłowa w domu - opinie 


Mezoterapia igłą w domu jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż ta przeprowadzana w gabinecie medycyny estetycznej, jeśli jednak spodziewamy się spektakularnych efektów, możemy bardzo się rozczarować. W przypadku, gdy posiadamy nieco więcej czasu, oczywiście warto pokusić się o domową mezoterapię, jednak zadziała ona jedynie częściowo. Z pewnością efekt domowego zabiegu nie będzie tak olśniewający, jak skutki kuracji wykonanej przez specjalistę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie są przeciwskazania do mezoterapii...

Uwaga! Mezoterapia igłowa nie jest dla wszystkich! Poznaj przeciwwskazania do mezoterapii...

Mezoterapia igłowa: PRZED i PO

Istnieje wiele powodów do wykonywania mezoterapii. W zależności od indywidualnych potrzeb i...

Poznaj efekty mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu pod skórę witamin i substancji aktywnych w celu...