Polecamy

Dorota Gardias opowiada o swojej walce z koronawirusem. "Nie...

Poznaj efekty mezoterapii igłowej

Zabiegi mezoterapii

Co to jest mezoterapia igłowa twarzy i jakie daje efekty?

Stosowana w różnych partiach ciała, mezoterapia igłowa popularna jest przede wszystkim w ujędrnianiu i w nadawaniu blasku skórze twarzy.


Mezoterapia igłowa twarzy - co to jest? 


Mezoterapia igłowa twarzy polega na wstrzyknięciu w skórę specjalnych preparatów, mających na celu ujędrnienie i nawilżenie skóry. Najczęściej należą do nich preparaty anti-aging. Warto podkreślić, że mezoterapia igłowa głowy jest zabiegiem mało inwazyjnym i sprawdzonym, trwającym od 15 do 20 minut. Przed przystąpieniem do zabiegu warto powstrzymać się od przyjmowania aspiryny lub innych leków, które obniżają ciśnienie krwi. Wskazane jest także smarowanie skóry maścią bogatą w witaminę K. Sam zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i miejscowego znieczulenia, a po upływie 40 minut kończy się zaaplikowaniem właściwego preparatu.


Mezoterapia igłowa twarzy - kiedy widać efekty? 


Pierwsze pozytywne efekty mezoterapii igłowej twarzy są widoczne od razu po zabiegu, jednak pełne zalety kuracji można zaobserwować dopiero po upływie tygodnia. Jeśli wykonujesz zabieg seriami, jest dużo bardziej skuteczny.


Mezoterapia igłowa twarzy - ile zabiegów? 


By dokonać pełnej kuracji, należy najpierw dostosować ją do indywidualnych potrzeb klienta. Z reguły ilość zabiegów waha się pomiędzy 3 a 6, przeprowadza się je natomiast w odstępach 3 lub 4-tygodniowych. Po zakończeniu kuracji proponowane są spotkania przypominające, podtrzymujące osiągnięte dzięki zabiegowi rezultaty. W zależności od potrzeb, na spotkania przypominające warto wybierać się co kilka miesięcy lub raz na pół roku.


Mezoterapia igłowa twarzy - efekty uboczne


Mezoterapia to zabieg stuprocentowo bezpieczny, stosowany powszechnie na całym świecie. W przypadku posiadania wyjątkowo delikatnej, silnie unerwionej skóry, procesowi może towarzyszyć lekki ból. Zdarza się, że po wykonaniu zabiegu na skórze pojawiają się krwiaki i mało widoczne siniaki. To w zupełności normalne. Te efekty uboczne nie będą utrzymywały się na ciele dłużej niż przez kilka dni - są one spowodowane nakłuciami przeprowadzonymi w trakcie zabiegu.


Mezoterapia igłowa twarzy - w jakim wieku?


Na przeprowadzenie zabiegu powinny skusić się osoby chcące zatuszować pierwsze objawy starzenia się skóry, a także te, u których proces ten jest już nieco bardziej (a nawet bardzo) zaawansowany. Mezoterapia igłowa twarzy będzie idealna zarówno dla kobiet 30-letnich, jak i 60-letnich. Medycyna estetyczna nie liczy lat!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mezoterapia igłowa na włosy

Mezoterapia igłowa to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z...

Meoterapia igłowa głowy

Problem z łysieniem lub wypadaniem włosów? Mezoterapia igłowa głowy jest właśnie dla...

Zabieg mezoterapii igłowej pod oczy

Mezoterapia igłowa pod oczy jest zabiegiem odpowiednim dla osób w każdym wieku, które...